• Kategorie
  • Szukaj
  • Do aluminium

Aluminium jest metalem, który na pewno każdy kojarzy — wykorzystuje się go w produkcji puszek do napojów, elementów elektronicznych, a nawet niektórych części samochodowych czy też w lotnictwie. Czy to wszystkie branże, w których jest tak popularny? Absolutnie nie, ponieważ aluminium to drugi najczęściej wykorzystywany w przemyśle metal. Biorąc jednak pod uwagę jego delikatność, spajanie dwóch elementów wykonanych z glinu wcale nie jest prostym zadaniem. By taki proces przeprowadzić, trzeba bowiem zaopatrzyć się w odpowiednie druty aluminiowe do migomatu lub spawania TIG. Znajdziecie je w naszej ofercie!

Druty do aluminium MIG i TIG w różnych wariantach

Ze względu na delikatność spawanie aluminium nie należy do najprostszych zajęć. Podczas tego rodzaju prac liczy się precyzja, ostrożność oraz korzystanie z odpowiedniego sprzętu. Co wchodzi w grę? Między innymi porządna spawarka, ale też specjalny drut do spawania aluminium migomatem. Tylko w ten sposób można zyskać pewność, że przeprowadzone prace będą w 100% zadowalająca. O co konkretniej chodzi? Zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność! Dobrze wykonany spaw musi być — co oczywiste — wytrzymały i nie ulegać uszkodzeniom, ale dobrze, aby okazał się… praktycznie niewidoczny!

Najlepszy drut do migomatu — nierdzewny i odporny

W naszym sklepie specjalnie dla Was przygotowaliśmy szeroki wybór drutów przeznaczonych do spawania aluminium zarówno metodą TIG, jak i MIG/MAG. Asortyment różni się między sobą grubością, zawartością AlMg, ale też samą wagą. Warto pamiętać, że wyższa zawartość magnezu zapewnia zdecydowanie większą odporność na uszkodzenia, a tym samym trwałość i solidność całej konstrukcji. Nie jesteście pewni, który artykuł spawalniczy w 100% spełni Wasze oczekiwania? W takim przypadku skontaktujcie się z nami! Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania — zapraszamy!