• Kategorie
  • Szukaj
  • Reduktory

Wybór odpowiedniego modelu reduktora ciśnienia powietrza wywiera znaczący wpływ na jakość oraz efekty procesu spawalniczego. Zapraszamy specjalistów poszukujących przeznaczonych dla nich rozwiązań do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Sudeckiego Centrum Spawalnictwa w zakresie reduktorów ciśnienia powietrza. W naszym asortymencie dostępne są różne modele reduktorów butlowych renomowanych producentów – m.in. Perun. Mamy też urządzenia marki Magnum – serii 100, 200 oraz mini.

Spawalnictwo nie jest jedyną branżą, w jakiej korzysta się z reduktorów powietrza do kompresorów. Urządzenia te znajdują też zastosowanie w systemach wodociągowych, instalacjach gazowych, a także w wielu gałęziach przemysłu. Do produkcji reduktorów powietrza najczęściej wykorzystuje się mosiądz, stal nierdzewną i aluminium. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich produktów z naszej oferty.

Efektywne reduktory butlowe – maksymalizuj bezpieczeństwo procesu spawania!

Reduktory butlowe umożliwiają kontrolowane obniżanie ciśnienia tlenu pobieranego z butli do pożądanego poziomu ciśnienia roboczego. Co istotne, reduktor powietrza automatycznie utrzymuje stały poziom tego ciśnienia, niezależnie od ewentualnych zmian ciśnienia wlotowego.
W branży spawalniczej, gdzie precyzja i bezpieczeństwo są kluczowe, kontrola ciśnienia powietrza wylotowego odgrywa kluczową rolę. W naszej ofercie znajdziecie modele reduktora ciśnienia powietrza wyposażone w zawór bezpieczeństwa. Przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad maksymalne dopuszczalne, zostaje przez niego wypuszczony na zewnątrz nadmiar gazu z komory ciśnienia wylotowego.

Jak działają reduktory powietrza?

Zasada działania reduktorów ciśnienia powietrza na ogół jest taka sama, nawet jeśli budowa poszczególnych urządzeń nieco różni się od siebie. Głównymi elementami tego typu sprzętów są: grzybek, sprężyna i popychacz. Pierwsza z wymienionych części reduktorów butlowych jest ruchoma (przesuwa się w górę lub w dół). Jeżeli ciśnienie nie jest w stanie zneutralizować siły przekazanej przez sprężynę, wówczas grzybek przemieszcza się na dół. W przypadku, gdy ciśnienie osiągnie określoną wartość, to wspomniany element popychany jest do góry i zamyka przepływ powietrza.

Reduktory ciśnienia powietrza do wszechstronnego zastosowania

Prezentowane w niniejszej kategorii reduktory ciśnienia powietrza znajdują zastosowanie we wszystkich najczęściej spotykanych pracach spawalniczych. Przeznaczone są zarówno do spawania, jak i cięcia blach, a ponadto do innych procesów, jak: podgrzewanie, lutowanie itp. W naszym asortymencie znajdują się reduktory butlowe tlenowe, reduktory przeznaczone do acetylenu, do gazów: propan-butan, argon, dwutlenek węgla, jak również mieszanek gazów Ar/CO2.
Stosowanie reduktorów ciśnienia powietrza ułatwia uzyskanie spoiny o wysokiej jakości oraz trwałości. Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo pracy. Używanie odpowiednio dobranego reduktora ciśnienia powietrza do kompresora minimalizuje ryzyko wypadku, zapewniając jednocześnie operatorowi komfort realizowania zadań.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sudeckiego Centrum Spawalnictwa, by korzystać z reduktorów ciśnienia powietrza spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, produkty wysokiej jakości oraz terminową realizację zamówień.