• Kategorie
  • Szukaj
  • Elektrody do stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest wysokiej klasy metalem, wyjątkowo cenionym w wielu różnych branżach. Niezwykle elegancki wygląd łączący się z wysoką odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne powoduje, że jest materiałem niemal niezastąpionym w wielu gałęziach produkcji i usług - przykładowo przetwórstwie żywności, gastronomii, budownictwie, meblarstwie czy przemyśle maszynowym i elektronicznym. Aby w tracie spawania nie doszło do naruszenia struktury materiału i pogorszenia właściwości stali nierdzewnej, wykorzystywane są specjalistyczne metody z zastosowaniem specjalnych elektrod do spawania popularnie zwanej nierdzewki. /p>

Elektrody specjalnie dedykowane do spawania stali nierdzewnej

Elektrody spawalnicze do stali nierdzewnej to współcześnie szereg różnorodnych wariantów przeznaczonych do spawania komponentów, mających wykazywać specyficzne właściwości w trakcie późniejszej eksploatacji. Przykładowo: elektrody nierdzewne wykorzystuje się np. do spajania części, które będą funkcjonowały w warunkach wysokich temperatur, czy też do budowania rurociągów albo instalacji LNG.

Oferowane w naszym sklepie elektrody do spawania stali nierdzewnej wykazują znakomite charakterystyki spawalnicze. Umożliwiają łatwe zajarzenie łuku, powstający żużel zaś jest łatwo usuwalny. Uzyskane spoiny są trwałe, gładkie oraz estetyczne i zachowają doskonały stan pomimo upływu lat.