• Kategorie
  • Szukaj
  • Elektrody zasadowe

Elektrody są niezbędne do wykonania trwałego spoiwa, które będzie łączyć dane elementy. Różnią się one między sobą m.in. rodzajem otulin, które mają wpływ na skład uzyskiwanych spoin. Elektrody zasadowe są elektrodami o obniżonej wartości wodoru. Za ich sprawą spoiny są mniej kruche i zarazem odporniejsze na uszkodzenia oraz pękanie. Za pomocą suszenia elektrody zasadowej przed użyciem osiąga się zachowanie małej ilości wodoru w spoiwie.

Produkty z niniejszej kategorii przeznaczone są do wszechstronnych zastosowań. Doskonale sprawdzają się do spawania metalowych konstrukcji z uwzględnieniem tych sztywnych oraz narażonych na obciążenia.

Elektrody zasadowe SPEZIAL - stabilny łuk i odporna spoina

Sudeckie Centrum Spawalnictwa oferuje wysokiej jakości elektrody zasadowe, gwarantujące doskonałe wypełnianie szczelin oraz spawalność zarówno warstw przetopowych, jak i w pozycjach wymuszonych. Te wyjątkowo dobre właściwości spawalnicze zapewnia efektywna technologia podwójnej otuliny. Stosowanie elektrody zasadowej SPEZIAL jest równoznaczne z bardzo stabilnym oraz skupionym łukiem podczas procesu spawania.

Wysoka klasa uzyskiwanego spoiwa - wolnego od porowatości przy jednoczesnej łatwości usuwania żużla — potwierdzona została badaniami rentgenowskimi. W naszym sklepie dostępne są elektrody zasadowe o różnej długości oraz średnicy, skompletowane w wygodnych opakowaniach.