• Kategorie
  • Szukaj
  • Do stali nierdzewnej

Odpowiedni wybór spoiwa ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o przeprowadzanie prac spawalniczych — można powiedzieć, że to połowa sukcesu! W szczególności istotny jest drut do spawania kwasówki oraz nierdzewki, czyli stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiednie dopasowanie spoiwa może doprowadzić do problemów z całą konstrukcją. Mianowicie, drut, który będzie słabszy od spawanego materiału, sprawi, że spaw będzie bardziej narażony na uszkodzenia. Szukasz spoiwa spełniającego w 100% Twoje potrzeby? W takim razie zapoznaj się z poniższą ofertą, a znajdziesz druty do spawania stali nierdzewnej migomatem, druty nierdzewne MIG aluminiowe i wiele więcej!

Specjalistyczny drut nierdzewny do migomatu

W jaki sposób odpowiednio dobrać drut spawalniczy? Wiele zależy od tego, jaki materiał ma zostać poddany całemu procesowi łączenia. Na ogół zakłada się, że im spawana konstrukcja jest grubsza, tym drut stalowy nierdzewny także powinien cechować się zwiększoną gęstością. Oprócz tego niezwykle ważne jest również dopasowanie stopu. Przykład? Aluminiowy materiał często wykorzystuje się w przemyśle motoryzacyjnym, a spoiwo z przewagą miedzi w przemyśle kotłowniczym oraz budowlanym. Warto też wspomnieć o drucie spawalniczym samoosłonowym, ponieważ produkt tego rodzaju upraszcza spawanie poprzez brak konieczności korzystania z zewnętrznej butli z gazem osłonowym! Drut spawalniczy proszkowy samoosłonowy jako metaliczny proszek zamknięty metalową taśmą stanowi znakomitą alternatywę dla drutu litego. Gwarantuje on szybkie tempo spawania, łącząc wydajność z ekonomicznością, ponieważ wymaga niższych parametrów prądowych.

 

W poniższej ofercie możecie znaleźć drut do spawania nierdzewki metodą MIG. Podczas jakich prac okazuje się najbardziej przydatny? W grę wchodzi przede wszystkim łączenie konstrukcji wykonanych ze stali nierdzewnej — odpornej na korozję. Drut do nierdzewki MIG zawiera ok. 18% Cr i 8% Ni, a zwiększona zawartość Si skutecznie polepsza właściwości spawalnicze. Warto też zauważyć, że ten rodzaj spoiwa cieszy się dużą popularnością w przemyśle chemicznym i spożywczym, czyli wszędzie tam, gdzie produkowane narzędzia muszą być nad wyraz odporne na różne czynniki.

Drut spawalniczy — nierdzewny, kwasoodporny i wytrzymały!

Jeżeli szukacie porządnych spoiw, dzięki którym skutecznie połączycie ze sobą kwasówkę i nierdzewkę, to dobrze trafiliście! Proponujemy różnorodne warianty drutów pod względem zawartości danych pierwiastków, grubości, ale też wagi. Potrzebny jest drut spawalniczy do stali nierdzewnej lub inny profesjonalny produkt, ale nie jesteście pewni co wybrać? W takim przypadku skontaktujcie się z nami, a zapewnimy kompleksową pomoc od A do Z!