• Kategorie
  • Szukaj
  • Rozruchy

Prostowniki ze wspomaganiem rozruchu są niezastąpione w sytuacjach, gdy akumulator pojazdu jest wyładowany lub osłabiony, ale jego wymiana nie jest konieczna. Możliwość naładowania akumulatora dzięki prostownikowi z możliwością rozruchu oznacza uniknięcie niepotrzebnych kosztów i zachowanie płynności pracy. Te wszechstronne urządzenia są używane nie tylko w przypadku samochodów osobowych, ale także pojazdów użytkowych czy maszyn rolniczych. W ofercie naszego sklepu znajdziecie rozmaite modele prostowników z funkcją rozruchu. Wśród nich są urządzenia marki Magnum – m.in. DINAMIK: 340, 440, 540, 640 i 840. Wykonane są one z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu gwarantują bezawaryjne działanie przez wiele lat. Nasze prostowniki do rozruchu są przystosowane do pracy w niesprzyjających warunkach. To świetna wiadomość dla osób, które zimą mają problemy z uruchomieniem silnika w aucie. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi naszymi prostownikami z możliwością rozruchu.

Prostownik na rozruch – wszechstronność i efektywność w jednym urządzeniu

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom modeli prezentowanych w tej kategorii prostownik z funkcją rozruchu przeznaczony jest zarówno do samochodów z silnikami benzynowymi, jak i do diesla. Gwarantuje efektywne ładowanie różnych rodzajów akumulatorów, w tym kwasowych, WET (zalanych elektrolitem), MF (bezobsługowych), EFB (Enhanced Flooded Battery), GEL oraz AGM (Absorbed Glass Mat – stosowanych w systemach start-stop).
Cyfrowy miernik prądu ładowania prostownika do rozruchu z czytelnym wyświetlaczem daje większą kontrolę nad procesem ładowania. Bezstopniowa regulacja prądu ładowania jest równoznaczna z dokładniejszym ustawieniem. Dodatkowo przejrzysty panel przedni prostownika na rozruch pozwala na regulowanie prądu ładowania, przełączenie trybu pracy między ładowaniem a rozruchem oraz zmianę napięcia 12 V/24 V.

Jak ładować akumulator za pomocą prostownika z rozruchem?

Ładowanie akumulatora w samochodzie lub innym pojeździe za pomocą prostownika na rozruch przeprowadza się w kilku krokach. Na początku należy wyjąć akumulator z pojazdu. W tym celu trzeba odłączyć klemę ujemną, a następnie dodatnią. Zachowanie tej kolejności jest bardzo ważne, ponieważ chroni przed przypadkowym zwarciem. Kolejny krok to podłączenie prostownika ze wspomaganiem rozruchu do akumulatora. W tym celu należy zastosować kable rozruchowe. Czerwony przewód należy podłączyć do plusa, a czarny (ewentualnie niebieski) do minusa. Gdy akumulator jest naładowany, można go włożyć do pojazdu.

Prostownik do rozruchu – technologia, na której można polegać

Bezpieczeństwo jest kluczowe nie tylko w profesjonalnych zastosowaniach. Dlatego oferowane w Sudeckim Centrum Spawalnictwa urządzenia na rozruch to prostownik wyposażony w zabezpieczenia przeciw zwarciu biegunów oraz odwrotnej biegunowości.
Prostownik ze wspomaganiem rozruchu idealnie sprawdzi się zarówno do profesjonalnych zastosowań, jak i w przydomowych warsztatach. Jeśli poszukujecie sprzętu, który zagwarantuje optymalne ładowanie i pewny rozruch, warto sięgnąć po nowoczesne technologie.
Zachęcamy do skorzystania z oferty Sudeckiego Centrum Spawalnictwa i wybrania funkcjonalnego prostownika z rozruchem w atrakcyjnej cenie!