• Kategorie
  • Szukaj
  • Elektrody do żeliwa

W niniejszej kategorii oferujemy wysokojakościowe elektrody do spawania żeliwa. Niklowe elektrody dostępne w sklepie Sudeckie Centrum Spawalnictwa przeznaczone są do spawania żeliwa zwykłego (szarego). Nasze elektrody spoją żeliwne komponenty przy zastosowaniu metody na zimno. Oczekiwany efekt uzyska się również z lekkim podgrzaniem materiału, co jest zalecane szczególnie dla grubych elementów. Produkt wyróżnia uzyskiwanie metalu spoiwa, który jest miękki i łatwy w obróbce, o kolorze zbliżonym do żeliwa. Elektrody do spawania żeliwa często oznaczane są jako produkty do obróbki ręcznej (SMAW) albo otulone. W ich składzie znajdują się pierwiastki (np. nikiel i mangan), które zmniejszają ryzyko pęknięcia obrabianego materiału. Elektrody żeliwne dostępne w asortymencie naszego sklepu zapewniają stabilność łuku i charakteryzują się niewielkim współczynnikiem rozpryskiwania. Ostatnia z wymienionych cech jest szczególnie istotna, gdy konieczne jest zachowanie czystości obszaru spawania.

Elektrody do żeliwa – bardziej odporne na pęknięcia spoiwo

Dzięki dostępnym w naszym sklepie elektrodom do spawania żeliwa metal spoiwa jest wytrzymały i nacechowany dużą odpornością na pęknięcia, spoiwo zaś jest bardzo dobrze obrabialne. Takie właściwości sprawiają, że idealnie nadaje się do łączenia żeliwa, regeneracji zdefektowanych części czy spawania naprawczego odlewów.
Elektrody do żeliwa oferujemy w kilku różnych średnicach przy długości 350 mm. Ich przekrój może wynosić 2,5, 3,2 lub 4 mm. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami technicznymi produktów oraz skorzystania z naszej oferty.

Gdzie używa się elektrod do spawania żeliwa?

Elektrody do żeliwa wykorzystywane są do spawania elementów w wielu branżach. Akcesoria te najczęściej stosowane są w przemyśle metalurgicznym, hutniczym, maszynowym, motoryzacyjnym czy morskim. Ponadto używa się ich w sektorze energetycznym, budownictwie, a nawet rolnictwie. Elektrody żeliwne przeznaczone są do trwałego łączenia ze sobą m.in. elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych, części pojazdów i maszyn, a także wszelkiego typu instalacji i rurociągów. Nasze produkty są też wykorzystywane do napraw przedmiotów wykonanych z żeliwa. Zachęcamy do wypróbowania wszystkich elektrod do spawania żeliwa dostępnych w naszej ofercie.