• Paton MMA VDI ECO 200

Symbol: ECO200
1130.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę

Rata 0% już od: / mc

Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 4.99
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność 10 szt.
Waga 3.95 kg

Zamówienie telefoniczne: 516548909

Zostaw telefon

Spawarka MMA PATON ECO-200 przeznaczona jest do ręcznego spawania łukowego metodą MMA, z wykorzystaniem prądu stałego. Seria ECO dedykowana jest dla użytkowników domowych, którzy wymagają funkcjonalnego urządzenia o prądzie nominalnym 200A. Jest to wystarczające do pracy z każdą elektrodą od Ф1,6mm do Ф4mm łącznie z trudnotopliwymi. Cykl pracy jest nie mniejszy niż 40%, co pozwala wykonywać większość zadań na skale półprzemysłową, jak i sprawdza się doskonale w sektorze gospodarstw domowych.

 

Dzięki solidnej, zwartej konstrukcji spawarki serii ECO doskonale sprawdzą się w terenie. Niewielki rozmiar urządzenia sprawia, że jest ono bardzo mobilne, a profesjonalna walizka transportowa w zestawie ułatwia znacznie przenoszenie urządzenia.

 

Główne zalety spawarki MMA Paton ECO-200

  • Europejska produkcja spawarek
  • Płynna regulacja prądu spawania
  • Możliwość pracy na długich przedłużaczach jak i z generatorem
  • Wszystkie elementy elektroniczne są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji
  • Udoskonalona stabilność jarzenia łuku elektrycznego
  • Funkcje Hot-Start (gorący rozruch), Arc-Force (siła łuku elektrycznego) i Anti-Force (antyprzywieranie)
  • Urządzenia posiadają ochronę przed skokami napięcia oraz układ stabilizacji pracy, umożliwiając prawidłową pracę dla zakresu napięć od 170V do 260V
  • Dwa razy mniejsze zapotrzebowanie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi źródłami

 

Funkcja Hot-Start (gorący rozruch) – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

 

Funkcja Arc-Force (siła łuku elektrycznego) – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest nawet bardziej udoskonalona.

 

Funkcja Anti-Stick (antyprzywieranie) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

Napięcie zasilania 50/60 Hz
230 V
Wymagany bezpiecznik sieci 16C
Nominalne natężenie prądu spawania
200 A
Maksymalne natężenie prądu spawania
240 A
Wymagane nominalne natężenie prądu z sieci
25 A
Cykl Pracy, %
40% przy 200 А 100% przy 126 A

Przedziały zmian napięcia zasilania
170 – 260 V
Przedziały regulacji prądu spawania
25 – 200 A
Funkcja "Hot-Start"
Automatyczna
Funkcja "Arc-Force"
Automatyczna
Funkcja "Anti-Stick"
Automatyczna
Napięcie prądu biegu jałowego
do 80 V
Napięcie prądu zajarzenia łuku
110 V
Nominalny pobór mocy
5,5 kVA
Maksymalny pobór mocy
6,9 kVA
Efektywność́ energetyczna
90%
Chłodzenie
Wymuszone
Zakres temperatur roboczych
–25 … +45 ºС
Spełnione normy:
EN 60204 – 1:2006
EN 60974 – 1:2012
EN 60974 – 10:2014
Wymiary (długość, szerokość, wysokość), mm:
270 х 110 х 200
Waga, kg
3,95 kg
Stopień ochrony*
IP 21

Kupowany zestaw spawarki MMA PATON ECO-200 zawiera: 

Spawarka inwertorowa PATON ECO-200  Uchwyt elektrodowy 3m Uchwyt masowy 3m Profesjonalna walizka transportowa Pasek do przenoszenia Instrukcja obsługi   image

5 letnia gwarancja producenta dla konsumentów, jak i firm

Najwyższa jakość wykonania potwierdzona 5 letnią gwarancją producenta DOOR-to-DOOR. Modele z serii ECO cechują się zwartą konstrukcją, w której zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań podnoszących bezawaryjność urządzeń. Zastosowanie bloku inwertera procującego na częstotliwościach rzędu kHz, wpływa na wymiary transformatora w bloku mocy, co w znaczącym stopniu zmniejsza masę i wymiary samego urządzenia.

PDF DocumentKarta produktu Paton ECO 200

PDF DocumentInstrukcja obsługi Paton ECO 200

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Produkty powiązane