• SPARTUS ProMIG200PFC

Symbol: PROMIG200PFC-PAK-15R-4-PR
5355.86 -7% 4999.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę

Rata 0% już od: / mc

Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność 5 szt.
Waga 20 kg

Zamówienie telefoniczne: 516548909

Zostaw telefon

ProMIG 200PFC – ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE PRZENOŚNY SYNERGICZNY MIG 3W1

SPARTUS® ProMIG 200PFC to profesjonalny, przenośny, wieloprocesowy półautomat spawalniczy.

Umożliwia spawanie metodami

 • MIG/MAG,
 • TIG Lift
 • MMA

maksymalnym prądem spawania o natężeniu 200A.

Zasilany jest z sieci jednofazowej230V.

Urządzenie wykonane jest z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań takich jak: technologia inwertorowa, tranzystory mocy IGBT, kontroler MCU, technologia PWM, filtr PFC. Wszystkie wykorzystane rozwiązania technologiczne zapewniają stabilne parametry wyjściowe w zróżnicowanych warunkach, co przekłada się bezpośrednio na znakomitą charakterystykę łuku i jakość złącza spawanego.   

      
ProMIG 200PFC wyposażony jest w cyfrowy, kolorowy wyświetlaczLCD o wysokiej rozdzielczości. Został zaprogramowany z myślą o maksymalnej wygodzie podczas ustawiania parametrów.

Niewątpliwą zaletą jest wielojęzyczny interfejs, dostępny w językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, słoweńskim, portugalskim, litewskim, serbskim, czeskim.

 

ProMIG 200PFC wyposażony jest w 16 gotowych, synergicznych programów do spawania takich materiałów jak: stal, stal nierdzewna, aluminium oraz program do lutospawania CuSi3. Użytkownik wybiera tylko rodzaj materiału spawanego i średnicę drutu. Następnie po ustawieniu grubości materiału, parametry dopasowują się automatycznie. Dodatkowo pozwala na wprowadzenie ręcznej korekty parametrów.

Urządzenie posiada szereg funkcji wspierających proces spawania dla metod MIG/MAG:

 • Wave Control – precyzyjna regulacja dynamiki łuku, zapewnia pełną kontrolę nad łukiem spawalniczym – ograniczając do minimum ilość odprysków spawalniczych. Pozwala również na kontrolę szerokości i głębokości wtopienia.
 • Burn Back – kontrola czasu upalania końca drutu, pozwala wyeliminować ryzyko przyklejania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej. Ułatwia również wykonywanie krótkich łączeń podczas spawania MIG/MAG.
 • Slow Feed – tzw. miękki rozruch podajnika. Funkcja pomocna przy dużych prędkościach podawania drutu. Umożliwia stabilne zajarzenie łuku już od momentu rozpoczęcia spawania, dzięki czemu ryzyko powstawania wad spawalniczych na początku spoiny ograniczone jest do minimum.
 • Możliwość spawania w dwóch trybach: 2T/4T.

ProMIG 200PFC pracuje również w trybie manual. Pozwala on na ustawienie wszystkich parametrów spawania zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika.    

     
ProMIG 200PFC umożliwia również spawanie uchwytami spawalniczymi typu SPOOL GUN z wbudowanym podajnikiem drutu. Znacznie odciąża to urządzenie i zwiększa jego zasięg, umożliwiając pracę uchwytami spawalniczymi o długości większej niż 5 metrów.


Zewnętrzna zmiana biegunowości spawania, umożliwia spawanie drutami samoosłonowymi bez gazu. Zarówno z wykorzystaniem standardowego uchwytu MIG/MAG jak również uchwytu SPOOL GUN.

ProMIG 200PFC umożliwia spawanie metodą TIG Lift. Dzięki wbudowanemu elektrozaworowi urządzenie pozwala na użycie uchwytu spawalniczego TIG z mikrowyłącznikiem (proponowany SPP17-4-mSRP1B-X-8SPA)            

ProMIG 200PFC posiada również funkcje wspierające proces spawania TIG:

 • Tryb pracy 2T/4T

 • Regulacja czasu opadania prądu

 • Post-gaz wypływ gazu po zakończeniu spawania

Urządzenie pozwala również na podstawowe spawanie metodą MMA. Wbudowane funkcje wspierające ten proces to:

 • Hot Start – tzw. gorący start - ułatwione zajarzenie elektrody

 • Arc Force – regulacja dynamiki łuku – ułatwione spawanie w pozycjach wymuszonych

 • VRD – obniżone napięcie biegu jałowego, zwiększone bezpieczeństwo pracy.

Kompaktowe rozmiary, niewielka waga i specjalna konstrukcja , sprawiają że urządzenie ProMIG 200PFC jest niezwykle poręczne i łatwe w transporcie. Doskonale sprawdzi się do profesjonalnych prac remontowych w terenie.

SPARTUS® ProMIG 200PFC wykonany jest zgodnie z najnowszymi trendami w produkcji urządzeń spawalniczych. Kompaktowe rozmiary i zaawansowane technologicznie rozwiązania czynią z tej spawarki doskonałe urządzenie dla przemysłu stoczniowego do wykonywania drobnych napraw i remontów. Znajduje również zastosowanie w szeroko rozumianych pracach warsztatowych, lekkich pracach produkcyjnych oraz w motoryzacji – naprawy blacharskie karoserii samochodowych: spawanie i lutospawanie CuSi3, spawanie układów wydechowych.

Napięcie zasilania ~1× 230V ± 10% 50 / 60 Hz
Natężenie prądu spawania MIG [A] 200
Cykl pracy MIG [%] 40
Napięcie wyjściowe pracy [V] 15,3 - 24
Prędkość podawania drutu [m/min] 1,5 - 13
Typ podajnika wbudowany, 2-rolkowy
Szpula drutu [kg/∅mm] ≤5 / 200
Średnica drutu [mm] 0.6, 0.8, 1.0
Dodatkowe funkcje spool gun, tryb spawania 2T/4T, Arc Force, Hot Start, spawanie TIG Lift, VRD, Burn Back, synergia, wbudowane programy synergiczne, lutospawanie (CuSi3), Slow feed, Burnback, spawanie elektrodą otuloną MMA, Pre-gaz, Post-gaz
Natężenie prądu spawania TIG [A] 10 - 200
Natężenie prądu spawania MMA [A] 10 - 200
Pobór prądu [A] MIG 25.4 / MMA 28.8 / TIG 20
Współczynnik mocy (cosφ) 0,99
Sprawność η [%] 85
Klasa izolacji H
Stopień ochrony IP21S
Waga [kg] 16.4
Wymiary [mm] 600 x 210 x 410

Zakres dostawy:

 • Spawarka Spartus Promig200 PFC
 • uchwyt SPARTUS® MIG SPM 150R [obrotowy korpus palnika] 4m
 • uchwyt elektrodowy 3m 
 • przewód masowy 3m
 • wężyk gazowy
 • instrukcja obsługi
 • przyłbica spawalnicza SPARTUS PRO 330 XT

24 miesięcy - przy zakupie na fakturę

24 miesiące - przy zakupie na paragon

+ dodatkowe 12 miesięcy po odesłaniu urządzenia na bezpłatny serwis

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Produkty powiązane